SZB podporuje výstavbu kolieskovej dráhy v Závažnej Porube

  • pondelok 9 mája, 2022
  • SZB

Slovenský zväz biatlonu (SZB) podporuje výstavbu novej kolieskovej dráhy v obci Závažná Poruba  na Liptove. Zväz bude nefinančný partner projektu. To znamená, že zväz sa nebude finančne podieľať na výstavbe, ale bude odborným partnerom projektu a bude pomáhať pri tvorbe projektovej dokumentácii v súlade s pravidlami biatlonu. Uviedol to prezident SZB Ing. Peter Vozár na spoločnom rokovaní so starostom obce Pavlom Beťkom, s bývalou úspešnou biatlonistkou a dnes projektovou manažérkou kraja Marcelou Pavkovčekovou a ďalšími zástupcami Žilinského samosprávneho kraja a Zväzu slovenského biatlonu.

Nová koliesková dráha by mala mať dĺžku 2,5 km a bude prechádzať cez pôvodnú malorážkovú strelnicu. Na tejto strelnici v minulosti trénovalo viacero úspešných biatlonistov vrátane olympijskej víťazky Nasti Kuzminovej. Investorom bude obec Závažná Poruba, ktorá sa veľmi angažuje aj v bežeckom lyžovaní.  Taktiež obec bude žiadateľom o nenávratný finančný príspevok v rámci výzvy, ktorá by mala vyhlásená na jeseň tohto roku.

„Budeme radi, ak by sa tento projekt podaril a vznikla by tak ďalšia koliesková dráha so strelnicou na Slovensku a bola by dobrým tréningovým centrom pre biatlonistov z Liptova“, uviedol prezident zväzu Peter Vozár.Fotogaléria