Organizátorská štafeta majstrovstiev sveta v letnom biatlone je úspešne prebratá a príprava na MS Brezno – Osrblie 2023 môže začať.

  • pondelok 5 septembra, 2022
  • SZB

Počas dní od 25.8. do 28.8. sa v Ruhpoldingu konali Majstrovstvá sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach, ktoré sú vrcholom letnej prípravy biatlonistov.

Slovenská výprava sa Ruhpoldingu nestratila. Paulína Bátovská Fialková sa v silnej konkurencii dokázala vynikajúco presadiť. V sobotu sa počas šprintu umiestnila na bronzovej priečke, a tak rozšírila svoju zbierku medailí. Letný šampionát v Ruhpoldingu skončil ešte jedným tzv. malým pódiovým umiestnením. Ema Kapustová si v stíhacích pretekoch junioriek vybojovala šieste miesto.

Naši reprezentanti sa postavili na štart v superšprinte, šprinte a stíhačke/masse. Dokopy štartovalo štrnásť pretekárov, ktorí podali skvelé výkony.

Štyri pretekové dni ukončil ceremoniál, na ktorom bola Osrbliu slávnostne odovzdaná vlajka IBU destinácii, ktorá preberá pomyselnú organizátorskú štafetu. V auguste 2023 sa Majstrovstvá sveta v letnom biatlone  budú konať u nás v Banskobystrickom kraji v Národnom biatlonovom centre v Osrblí.

Vlajku za budúcu organizátorskú destináciu prevzal predseda BBSK Ján Lunter spolu s predsedkyňou Organizačného výboru Majstrovstiev sveta v letnom biatlone 2023 Jaroslavou Laukovou a členkou Organizačného výboru Jankou Daubnerovou.

Ide o významné podujatie, ktorého sa zúčastňujú pretekári z celého sveta.

„Je veľkým úspechom a sme hrdí, že budúcoročné majstrovstvá IBU pridelilo práve Slovensku. Je to pre nás zároveň záväzok na usporiadanie veľmi kvalitného podujatia. Verím, že sa nám podarí vytvoriť atmosféru, ktorá bude podobná tej v nemeckom Ruhpoldingu, kde podujatie navštívilo v jeden pretekový deň od 5000 fanúšikov“ prezradil Jarka Lauková prezidentka organizačného výboru.

„Prípravy na toto významné podujatie začali v Národnom biatlonovom centre v Osrblí už na jar, kedy sa začala budovať nová 2,5 km dlhá asfaltová dráha, ktorá je základným predpokladom usporiadania spomínaných Majstrovstiev sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach. Tá bude 15.9.2022 v Osrblí slávnostne otvorená počas podujatia Deň otvorených dverí, “informoval Peter Vozár prezident Slovenského zväzu biatlonu.

Biatlon je jedným z najpopulárnejších  zimných športov v Európe a medzi areálmi uchádzajúcimi sa o Svetové poháre, IBU cupy a Majstrovstvá sveta je silná konkurencia, preto pridelenie podujatia Osrbliu považujeme za veľký úspech a je pred nami veľká výzva aby sme naplnili očakávania IBU.Fotogaléria