Biatlon hitom programu Dvojky RTVS

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) už tretí rok vysiela takmer všetky preteky Svetového pohára v biatlone. Napriek tomu, že Anastasia Kuzminová už ukončila profesionálnu kariéru a sestry Fialkové museli kvôli zdravotným problémom prerušiť sezónu, biatlonové prenosy zo 7. kola SP v Anterselve sa tešili mimoriadnej diváckej priazni.

Prenos zo sobotňajšej úspešnej mužskej štafety, kde kvarteto Michal Šima - Tomáš Hasilla - Šimon Bartko - Matej Baloga vybojovalo dvanáste miesto, si aspoň na chvíľu zaplo až 307 tisíc divákov. Našich reprezentantov videli na obrazovkách veľmi často.

Ženskú štafetu z 24. januára sledovalo ešte viac, až 324 tisíc divákov, čomu pomohlo to, že predtým skončil prenos zjazdového lyžovania s Petrou Vlhovou. Dokonca aj v piatok 22. januára cez pracovný deň sledovalo mužské vytrvalostné preteky až 225 tisíc divákov, čo znamenalo, že biatlonový prenos malo zapnutých 15,3 % všetkých Slovákov, ktorí v tom čase sledovali televíziu. Vzhľadom na obrovský výber TV staníc sú to mimoriadne vysoké čísla.

Slovenský zväz biatlonu je hrdý na to, že biatlon je takým obľúbeným športom v našej krajine a dúfa, že nastolený trend bude pokračovať aj počas Majstrovstiev sveta v Pokljuke (10. - 21. februára 2021).