V Osrblí je už teraz kopa snehu

V národnom biatlonovom centre v Osrblí sme na konci minuloročnej zimnej sezóny uskladnili približne 5500 až 6000 metrov kubických snehu.

Sneh bol pod 50 centimetrovou vrstvou štiepky. Štiepka spĺňala úlohu izolačného materiálu a zabránila tak topeniu snehu počas letných mesiacov.

Vďaka tomuto spôsobu uskladnenia a aj napriek extrémnym letným teplotám je už dnes k dispozícii 3000 až 3500 metrov  kubických snehu, čo je viac ako polovica uskladnených zásob. Tento objem snehu postačuje na pokrytie cca 1 kilometra trate.

„Som veľmi rád, že tento pilotný projekt splnil svoj účel. Už teraz mame k dispozícii sneh, ktorý nám šetrí čas a predovšetkým peniaze. Výroba snehu z minulej zimy totiž stala 3-krat menej financií, keďže neboli také vysoké ceny elektrickej energie ako sú teraz“, informoval Peter Vozár prezident Slovenského zväzu biatlonu.

Už počas prvého januárového týždňa sa do Osrblia vráti IBU-cup a veríme, že dobré poveternostné podmienky spolu s odloženým snehom zabezpečia tie najlepšie podmienky na preteky. Teší nás aj fakt, že po dvoch rokoch sa do Osrblia vrátia diváci.Fotogaléria