V Osrblí začal boj o čas

Počas uplynulého víkendu klesli teploty dostatočne nízko na to, aby sa v Národnom biatlonovom centre začalo so zasnežovaním.

„Je to pre všetkých výborná správa nakoľko nás na začiatku roku 2023, a to konkrétne od 5.1 do 8.1., čaká organizácia Európskeho pohára v biatlone IBU Cupu,“prezradil Marek Matiaško správca Národného biatlonového centra

Dobrou správou pre stredisko bolo aj výhodné zazmluvenie elektrickej energie. „ Vďaka dobrým podmienkam, ktoré sa nám podarilo zazmluvniť môžeme zasnežovať počas celého dňa, čo je v tomto prípade kľúčové,“ informoval Peter Vozár prezident Slovenského zväzu biatlonu.

Rýchlejšie zasnežovanie je možné aj vďaka novým rozvodom vysokotlakového potrubia zabudované priamo v zemi, ktoré bolo vybudované spolu s kolieskovou dráhou tento rok vďaka dotácie z Ministerstva financií SR na základe Uznesenia Vlády SR z roku 2019 vo výške 1 000 000 EUR.

Verejnosť je v NBC vítaná, avšak je potrebné dodržiavať prevádzkový poriadok a rešpektovať pravidlá a obmedzenia. Počas konania športových súťaží sa verejnosť nebude môcť zdržiavať v priestoroch štadiónu. „Pokiaľ bude dostatok prírodného snehu je pripravená novinka a tou je nová „turistická trať“, ktorú budú môcť návštevníci využívať aj počas pretekových dní“, dopĺňa Marek Matiaško.Fotogaléria