Deň otvorených dverí BIATLONU

Vo sviatočnú stredu dňa 15.09.2021 sa konal nultý ročník Dňa otvorených dverí pod názvom Biatlon pre všetkých. Podujatie sa konalo v Osrblí v Národnom biatlonom centre. Začiatok akcie bol naplánovaný na 10:00 hod ale prvý návštevníci začali prichádzať už skôr. Program bol plný súťaží a atrakcií pre deti ale našli si svoje zastúpenie aj dospelí.

Nultý ročník otvoril svojím príhovorom prezident zväzu Ing. Peter Vozár spolu s našou bývalou reprezentantkou a olympioničkou Anastasiou Kuzminovou. Moderátor ich na úvod vyspovedal o akú akciu pôjde, čo nás v ten deň čaká a od Nasti sme sa mohli dozvedieť čo ju priviedlo k biatlonu, aké boli jej začiatky a ďalšie pokračovanie v úspešnej kariére. Taktiež nás svojou návštevou poctili bývalí reprezentanti Pavol Hurajt, Martin Otčenáš, Marek Matiaško a Janka Daubnerová(Gereková).

Pre návštevníkov bol prichystaný bohatý program. V areáli boli stanovištia, kde si každý mohol zasúťažiť. Za každé jedno absolvované stanovisko dostali deti pečiatku. Po splnení úloh si odniesli tašku plnú darčekov od našich sponzorov. Deti ale aj dospelí si mohli vyskúšať streľbu, beh medzi kužele, hod loptou, otestovať si svoje vedomosti v biatlone, povoziť sa na kolobežkách, vyfarbiť si maskota alebo sa povoziť na štvorkolke. Vidieť ste mohli aj ukážku našich biatlonistov, kde bol pre hostí pripravený ukážkový pretek na kolieskových lyžiach a streľba z malorážky. Publikum našich pretekárov po celý čas povzbudzovalo a spolu s moderátorom odštartovali preteky.

Veľkou zaujímavosťou bola komentovaná prehliadka celého areálu, ktorá začala v poobedňajších hodinách. Návštevníci sa tak mohli dostať priamo dnu do centra národného biatlonového areálu, kde si mohli prezrieť našu výstavu a nazrieť do histórie biatlonu. Mohli si prezrieť historické fotky, tiež sa dostali priamo na strelnicu k terčom či k servisným bunkám, kde im naši servismani ukázali ako sa voskujú lyže a čo všetko tomu predchádza. Deti ale aj dospelých zaujala snežná technika či ratrak, ktorý bol počas prehliadky k dispozícií a mohli si návštevníci do neho sadnúť.

V areáli sa taktiež nachádzal pre deti skákací hrad, stánky kde si mohli návštevníci zakúpiť perníčky, menšiu bižutériu či vyrezávané výrobky z dreva. O hudbu sa nám počas celého podujatia postaral DJ a počasie nám v tento deň naozaj prialo. Občerstviť sa mohli návštevníci vedľa v hoteli Zerrenpach.

Záverečné poďakovanie predovšetkým patrí našim organizátorom a sponzorom s ktorými sme toto podujatie takto perfekte zvládli.

Veríme, že o rok sa opäť stretneme v takomto veľkom počte. Prekvapíme novými disciplínami a odnesiete si ďalšie zážitky z biatlonu.

Partneri podujatia: Viessmann, Slovenský olympijský a športový výbor, Mesto Brezno, Banskobystrický samosprávny kraj, Za horami, za dolami, Dobrý kraj RA, Banskobystrické ECHO, BB FM Rádio, FUN shop, Zerrenpach, Kúpele Brusno, Bystricko-BreznianskoFotogaléria