Ďalší slovenský zázrak v Obertilliachu, Horvátová vicemajsterkou sveta!

Slovenky s ďalšími úžasnými pretekmi, po bronze máme striebro Kategória junioriek je považovaná za papierovo najsilnejšiu slovenskú v Obertilliachu. Všetky dievčatá majú šancu uspieť. Mali by byť dobre bežecky pripravené a väčšinou sú to aj dobré strelkyne. Medailový útok sme, samozrejme, nečakali. Ale všetky mali šancu na Top 20, aj keď nemôže vždy všetko vyjsť. Nehovoriac o bodovanej štyridsiatke, kde sme chceli vidieť každú Slovenku. Potrebovali k tomu ale maximálnu koncentráciu, rýchle nohy, dobrú mázu aj šťastie. Dúfali sme, že ani jedna nebude strácať viac ako pol minúty na 2,5-kilometrové kolo a s tým sa bez pochýb bude dať urobiť výsledok. Analýzy servisu vraveli, že by trať mohla držať o niečo viac ako včera u kadetiek a zároveň by mala byť mierne rýchlejšia.

Viac informácií
Famózna Ema Kapustová získala pre Slovensko medailu z mládežníckych Majstrovstiev sveta po 13 rokoch

Kapustová získala pre seba aj Slovensko neuveriteľný bronz v individuáli. Mládežnícky šampionát odštartoval disciplínou vytrvalostných pretekov kadetiek, kde sme mali šancu na úspech. Všetky štyri naše dievčatá sa vyznačujú dobrou streľbu, a tak sme dúfali, že ich tlak nepremôže a dostanú sa k pekným výsledkom.

Excelentne zvládnutý IBU CUP Brezno – Osrblie

Aj napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii sa v Osrblí podarilo usporiadať 3. a 4. kolo Európskeho pohára v biatlone IBU CUP BREZNO – OSRBLIE za účasti 215 športovcov z 29 krajín, ktoré skončilo v nedeľu stíhacími pretekmi žien. Podujatie sa konalo v prísnej „bubline“, v ktorej boli všetci účastníci, športovci aj usporiadatelia pravidelne kontrolovaní PCR testami.

IBU Cup BREZNO-OSRBLIE  za prísnych opatrení  a s novými partnermi

IBU Cup BREZNO-OSRBLIE za prísnych opatrení a s novými partnermi

Druhá svetová liga v biatlone tzv. IBU Cup sa uskutoční v Osrblí za rovnako prísnych opatrení ako svetový pohár v biatlone. Celosvetová pandemická situácia nepraje športovým podujatiam a konajú sa v podstate len najvýznamnejšie svetové súťaže, pri ktorých sa dajú zvládnuť obmedzenia a prísne bezpečnostné opatrenia. Jedným z takýchto podujatí je aj 3. a 4. kolo Európskeho pohára v biatlone IBU Cup BREZNO - OSRBLIE. Slovenský zväz biatlonu ako organizátor musel splniť prísne požiadavky medzinárodnej biatlonovej únie a zároveň aktuálnej Vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva.