V Osrblí naplno prebiehajú prípravné práce pred letnými Majstrovstvami sveta, do prác budú zapojené aj kluby

V Národnom biatlonovom centre v Osrblí od skorej jari prebiehajú naplno rôzne prípravné práce pred letnými Majstrovstvami sveta na kolieskových lyžiach, ktoré sa uskutočnia od 22.-27.augusta 2023 na novovybudovanej kolieskovej dráhe.

Ako prvé sa začali robiť výkopové práce priamo na štadióne a na strelnici. Následne bol potiahnutý nový „asfaltový koberec“ popred polyfunkčnú budovu. Tréneri budú mať k dispozícii lepšie podmienky na strelnici a už nebudú zažívať blato pod nohami, pretože komplet celé stanovište pre trénerov bude vyštrkované. Rovnaký komfort budú mať k dispozícii aj diváci, kde priestor pre tribúnu bude rovnako spevnený a bez blata. Vedenie zväzu má v pláne taktiež zrekonštruovať strechu a sociálne zariadenia v starých servisných bunkách. Vo Fonde na podporu športu máme podanú žiadosť na ďalšie investičné výdavky na výstavbu nových servisných buniek, na výstavbu tribúny a taktiež nového umelého osvetlenia na celom štadióne. K tejto potrebnej investícii už rokoval prezident zväzu Ing. Peter Vozár s novým štátnym tajomníkom pre šport s Richardom Nemcom, s generálnym riaditeľom sekcie športu na ministerstve Petrom Dedíkom a s predsedom Správnej rady Fondu na podporu športu Ladislavom Križanom.

K úspešnej príprave augustových Majstrovstiev sveta je veľmi nevyhnutná aj angažovanosť a pomoc klubov prostredníctvom klubových brigád. Biatlonový areál v Osrblí bezplatne využívajú všetky kluby a preto je nesmierne dôležité, aby aj kluby sa podieľali na zveľadení areálu. Bude potrebné vykonať mnoho brigádnických činností, do ktorých chce zväz zapojiť všetky kluby.

Príkladom chce isť aj vedenie zväzu, ktoré uplynulú sobotu uskutočnilo prvú takúto brigádu pri brúsení, očistení a natieraní zábradlia na štadióne. Veríme, že čoskoro sa pridajú aj samotné kluby a spoločne sa nám podarí zveľadiť náš biatlonový areál.Fotogaléria