Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON: Češka Koukalová zmešká štart sezóny, stále však sníva o ZOH 2018

PRAHA 27. októbra (SITA) - Česká reprezentantka Gabriela Koukalová nestihne začiatok novej sezóny Svetového pohára v biatlone. Dvadsaťsedemročná rodáčka z Jablonca nad Nisou potvrdila vo štvrtok pre Český rozhlas, že pre problémy s lýtkovými svalmi nebude štartovať v úvodných pretekoch vo švédskom Östersunde. V ohrození je podľa jej slov aj účasť na februárových zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu. Viaceré české médiá jej problémy s lýtkami označili za "záhadné".

"Je mi jasné, že úplne nestihnem začiatok sezóny, ale moje myšlienky stále smerujú k olympiáde. Dúfam, že sa tam budem schopná predviesť vo forme," povedala pre Radiožurnál úradujúca majsterka sveta v šprinte a druhá žena celkového poradia Svetového pohára 2016/2017, v ktorom získala dva malé krištáľové glóbusy (šprint, preteky s hromadným štartom). Svoj tréningový výpadok označila za gigantický, s tímom by sa však mala pripravovať vo Fínsku.

Prvé kolo SP 2017/2018 v biatlone bude na programe od 26. novembra v Östersunde.

https://sport.idnes.cz/biatlonistka-koukalova-nestihne-zacatek-sezony-fuz-/biatlon.aspx?c=A171026_164926_biatlon_ald

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.