Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON: Letné MS - Bartko 4. v stíhačke juniorov, o bronz prišiel až po poslednej streľbe

ČAJKOVSKIJ 27. augusta (SITA) - Slovenský reprezentant Šimon Bartko skončil s piatimi nesklopenými terčíkmi štvrtý v nedeľňajších stíhacích pretekoch juniorov na 12,5 km na záver biatlonových letných majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie a dospelých v ruskom Čajkovskom (25. - 27. augusta).

Už po prvej zo štyroch položiek figuroval Bartko na nádejnej šiestej priečke - v sobotňajšom šprinte na 10 km skončil na jedenástom mieste. Po všetkých zostávajúcich streľbách sa dokonca nachádzal na tretej pozícii, pričom do záverečného lyžiarskeho úseku išiel s náskokom 6,9 sekundy pred Stepanom Parfenovom, napokon však s týmto Rusom prehral o 15,8 s. Za víťazným Ukrajincom Tarasom Lesiukom zaostal Bartko o 2:12,1 min. Druhý skončil domáci hrdina rýchlostných pretekov Igor Malinovskij. Ďalší Slovák Matej Baloga obsadil 20. miesto, klesol o šesť priečok po tom, ako absolvoval 11 trestných kôl.

Slovenská medailová bilancia v Čajkovskom teda zostala v podobe 0-2-2, hoci sa nečakane črtalo jej obohatenie. Striebro v piatok získala miešaná štafeta v zložení Paulína Fialková, Ivona Fialková, Tomáš Hasilla a Matej Kazár a v sobotu P. Fialková v šprinte, bronz v sobotu Tomáš Hasilla v rýchlostných pretekoch a v nedeľu P. Fialková v stíhačke.

Majstrovstvá sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach - Čajkovskij (Rus.) - nedeľa:
Stíhacie preteky juniorov na 12,5 km: 1. Taras Lesiuk (Ukr.) 33:18,7 min (3), 2. Igor Malinovskij +17,9 s (5), 3. Stepan Parfenov (obaja Rus.) +1:56,3 min (6), 4. Šimon Bartko +2:12,1 (5),... 20. Matej Baloga (obaja SR) +7:13,1 (11)

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.