Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON: Letné MS - Hasilla piaty v stíhačke

ČAJKOVSKIJ 27. augusta (SITA) - Slovenský reprezentant Tomáš Hasilla skončil s piatimi chybami na strelnici a s mankom 1:40,9 min piaty v nedeľňajších stíhacích pretekoch mužov na 12,5 km na biatlonových letných majstrovstvách sveta v ruskom Čajkovskom (25. - 27. augusta). Oproti sobotňajšiemu šprintu na 10 km klesol o dve pozície. Na priebežnej bronzovej priečke bol Hasilla ešte po druhej položke, ale potom klesol na štvrtú a následne aj piatu pozíciu, v koncovke sa už nezlepšil.

Zlato získal domáci Alexej Volkov pred krajanom Antonom Šipulinom, tretí bol Bulhar Krasimir Anev. Bieloruský hrdina rýchlostných pretekov Vladimir Čepelin sa tentoraz musel uspokojiť so šiestym miestom.

Zlato obhajoval Martin Otčenáš, ktorý v tejto disciplíne dokonca mohol dosiahnuť čistý hetrik po triumfoch v rumunskom Cheile Gradistei 2015 a estónskom Otepää 2016, ale 15. priečka zo šprintu výrazne naznačila, že to nebude reálne. Otčenáš sa napokon aspoň posunul na 11. post, hoci nesklopil až šesť terčíkov. Matej Kazár obsadil 14. miesto, hneď za ním finišoval Michal Šima.

V nedeľu sú ešte na programe stíhačky žien na 10 km (12.00 h) a juniorov na 12,5 km (14.00 h). Paulína Fialková nastúpi z druhého miesta po šprinte, takže má značnú šancu na ďalší medailový zápis.

Majstrovstvá sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach - Čajkovskij (Rus.) - nedeľa:
Stíhacie preteky mužov na 12,5 km: 1. Alexej Volkov (Rus.) 31:29,0 min (1), 2. Anton Šipulin (Rus.) +43,7 s (4), 3. Krasimir Anev (Bul.) +1:18,1 min (2),... 5. Tomáš Hasilla +1:40,9 (5), 11. Martin Otčenáš +2:37,1 (6), 14. Matej Kazár +3:21,0 (2), 15. Michal Šima (všetci SR) +3:47,9 (6)

© 2017, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.