Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON: Slovinka Gregorinová s pozitívnou vzorkou zo ZOH 2010 vo Vancouveri

SALZBURG 26. októbra (SITA, AP) - Slovinská biatlonistka Teja Gregorinová je jedinou športovkyňou, ktorá bola pozitívne testovaná po reanalýze 1195 vzoriek zo zimných olympijských hier vo Vancouveri 2010 novými metódami. Medzinárodná biatlonová únia (IBU) uviedla, že dve vzorky, ktoré 37-ročnej rodáčke z Ľubľany počas podujatia pod piatimi kruhmi spred 7 rokov odobrali, boli pozitívne na zakázaný rastový hormón GHRP-2. Rovnakú nepovolenú látku našli aj vo vzorkách čínskych vzpieračiek na OH v Pekingu 2008. Čchun-Chung Liou prišla o zlato v hmotnostnej kategórii do 69 kg, Lej Cchao nefiguruje ako olympijská víťazka do 75 kg.

Gregorinová vo Vancouveri nezískala medailu v žiadnom zo 4 štartov v biatlone, o 4 roky neskôr v Soči skončila na bronzovej priečke v stíhacích pretekoch.

© 2017, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.