Tlačové správy SITA a.s. | Slovenský zväz biatlonu

Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON: Letné MS - Paulína Fialková získala striebro v rýchlostných pretekoch

ČAJKOVSKIJ 26. augusta (SITA) - Slovenská reprezentantka Paulína Fialková získala striebornú medailu v sobotňajšom šprinte žien na 7,5 km na biatlonových letných majstrovstvách sveta v ruskom Čajkovskom (25. - 27. augusta). Doplatila na dve zaváhania na palebnej čiare: za strelecky bezchybnou domácou víťazkou Svetlanou Slepcovovou zaostala o 41,3 sekundy. Tretiu Oľgu Dmitrievovú z Ruska, ktorá tiež absolvovala dva trestné okruhy, zdolala o 1,6 s. Ivona Fialková obsadila 18. miesto medzi 24 uchádzačkami, nesklopila päť terčíkov a mala manko 2:38,9 min.

Dvadsaťštyriročná Paulína Fialková sa pred troma rokmi v ruskom Ťumeni podieľala na 5. priečke miešanej štafety SR, samostatne finišovala na 19. a 21. mieste, na ostatných dvoch letných MS neštartovala. Už v roku 2013 triumfovala v juniorskej sekcii v talianskom Forni Avoltri v rýchlostných aj stíhacích pretekoch a pridala bronz v mixe seniorov. V piatok bola v Čajkovskom členkou striebornej slovenskej miešanej štafety.

Predtým v sobotu si v šprinte mužov vybojoval bronz Tomáš Hasilla. V tento deň sú ešte na programe rýchlostné preteky juniorov na 10 km (15.00 h) so Šimonom Bartkom a Matejom Balogom.

Majstrovstvá sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach - Čajkovskij (Rus.) - sobota:
Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Svetlana Slepcovová (Rus.) 20:22,1 min (0), 2. Paulína Fialková (SR) +41,3 s (2), 3. Oľga Dmitrievová (Rus.) +42,9 (2),... 18. Ivona Fialková (SR) +2:38,9 min (5)

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.