Tlačové správy SITA a.s.

OLYMPIJSKÉ: Na EYOF úspešný vstup tenistu Kaťucha, plavkyne v štafete na 10. mieste

GYÖR 24. júla (SITA / SOV) - Slovenský tenista Jakub Kaťuch postúpil do 2. kola dvojhry na XIV. letnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v maďarskom Győri. Mladý Slovák zdolal na úvod turnaja Čecha Vítka Horáka 6:2, 6:3. Hneď v prvej súťaži na atletickom štadióne reprezentoval v rozbehoch na 100 m slovenské farby Samuel Beladič a v rovnakej disciplíne o niečo neskôr v ženskej kategórii Lenka Kovačovicová. Do semifinále nepostúpili. Rovnako sa nekvalifikovali ani Slováci v skoku o žrdi Maroš Ralík a v kladive Nikola Ganobčíková. Kovačovicová bude bežať ešte 200 m.

V prvý poldeň plaveckých súťaží na EYOF sa predstavili slovenskí reprezentanti v siedmich individuálnych štartoch a jednom štafetovom. Najlepšie si počínali v štafete 4x 100 m v. sp. - tím dievčat v zložení Sabína Kupčová, Zora Ripková, Tamara Potocká a Martina Cibulková skončil v rozplavbách časom 3:56,49 s na 10. mieste spomedzi 22 súťažiacich tímov. Tesne o 0,32 s nepostúpili medzi 8 finálových tímov. Najlepšie individuálne umiestnenie dosiahla Nikoleta Trníková na 400 m pol. pret., keď bola sedemnásta (5:05,20).

Prvý deň na EYOF výrazne poznačili búrky, v dôsledku čoho bolo nutné posunúť hry v niektorých disciplínach, medzi inými práve tenis a atletické súťaže, ktoré sa konajú v exteriéri na Olympijskom športovom parku. Informoval o tom web olympic.sk.

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.