Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON: Daniel Kuzmin krok od prevzatia mužskej reprezentácie SR. Dá sa bojovať aj s najlepšími, vraví

BRATISLAVA 2. mája (SITA) - V slovenskej biatlonovej reprezentácii sa schyľuje k zmene na trénerskej pozícii. Manžel a kouč trojnásobnej olympijskej víťazky Anastasie Kuzminovej Daniel zrejme priberie do svojho portfólia aj mužov. "Rozprával som sa o tom na pôde banskobystrickej Dukly a tiež so staronovým prezidentom zväzu Tomášom Fuskom. Nasťa ešte nekončí, ale chcel by som začať zároveň pracovať s novým družstvom. Mal som veľa ponúk ísť do zahraničia. Chcem však vyskúšať na Slovensku systém prípravy s Nasťou a do úvahy pripadá len mužská reprezentácia," povedal Daniel Kuzmin pre denník Šport.

Kuzmin už aj participuje na príprave mužov z tímu Dukla Banská Bystrica. "Sú pod mojím vedením na sústredení v Nórsku, lyžujú na snehu. Otčenáš a Kazár sa už vrátili na Slovensko, Bartko, Šima a Hasilla pokračujú ešte v Nórsku. V stredu sa pripojíme k nim aj s Nasťou. V tejto skupine je aj Terézia Poliaková. Čiže mám polovicu ženského a celý mužský tím. Uvidím, ako to bude teraz všetko nastavené zo strany zväzu, kedy ma vymenujú za trénera mužov. V podstate som už pomaly začal s nimi robiť," prezradil Kuzmin.

Jeho ambície s národným tímom sú jasné, nemieni sa uspokojiť s priemerom, zároveň však vie, že dostať Slovensko do biatlonovej špičky nebude jednoduché. "Konkurencia v mužskom biatlone je väčšia ako v ženskom. V hlavách sú naši chlapi zatiaľ nastavení tak, že sa môžu pohybovať vo Svetovom pohári okolo dvadsiateho miesta, ale to nie je pravda. Dá sa bojovať aj s najlepšími," uviedol Kuzmin.

Pri práci s mužmi chce nadviazať na overený model tréningu svojej manželky Anastasie. Prípravu však musí prispôsobiť možnostiam. "Tento rok nemôže byť žiaden výjazd na Nový Zéland, čo Nasti vlani výrazne pomohlo, lebo to by teraz finančne nikto neutiahol. Chlapi nemali také výsledky, že by mohli pýtať od sponzorov alebo štátnych inštitúcii toľko, aby mohli ísť v 100-percentnom Nastinom modeli," vysvetlil Kuzmin.

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.