Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON-ZOH: Paulína Fialková zlyhala pri streľbe, ale nebude dlho smutná

PJONGČANG 12. februára (SITA - od vyslaného redaktora Daniela Šargu) - Nie každý deň je nedeľa, platilo aj pre Slovenku Paulínu Fialkovú v stíhacích pretekoch biatlonistiek na ZOH v kórejskom Pjongčangu. Po sympatickom výkone a 11. mieste v šprinte v stíhačke výrazne zlyhala pri streľbe. Výsledkom bolo až 8 nevydarených výstrelov, po dva na každej zo štyroch položiek. Dvadsaťpäťročná Breznianka v mixzóne neronila slzy. skôr to brala ako zlyhanie, ktoré vo veterných podmienkach môže postihnúť ktorúkoľvek zo súperiek.

"Bola to znova lotéria vo vetre, nedokázala som sa s tým lepšie vyrovnať. Nebudem dlho smutná, dnes sa to asi mohlo stať každému, že takto strelí. Nebolo mi naklonené šťastie," uviedla Paulína Fialková a neskôr svoje slová rozmenila na drobnejšie. "Nevedela som zareagovať na vietor, takpovediac vysomáriť sa z tých podmienok. Asi som to mala viac nechať na náhodu.. Nie ´cvakať´a zbytočne si lámať hlavu tým, koľko a kedy bude tých cvaknutí."

Aj v pondelok večer v Biatlonovom centre Alpensia mráz poriadne zachádzal za nechty, teplota vzduchu klesla pod -10 °C.. "Mráz? Už som sa s tým zmierila, nevšímala som si to. Teraz si musím oddýchnuť a skoncentrovať sa na vytrvalostný biatlon. Verím, že tam to už bude menej o vetre," povedala P. Fialková, zatiaľ druhá najúspešnejšia Slovenka na biatlone v Alpensii. Tou najlepšou je, pochopiteľne, Kuzminová. "Strieborná Nasťa? Čo už môžem len povedať, je to fantastické," dokončila rozhovor P. Fialková.

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.